Związek małżeński na całe życie?

Każdy młody, lecz dorastający człowiek posiada w swojej głowie pewien schemat życia. Pragnie znaleźć dobrą pracę, oraz założyć rodzinę.

Marzy o kimś, z kim podzieli swój los na całe życie. Jednak nie zawsze wygląda to tak kolorowo w rzeczywistości, gdzie rozwody stają się być czymś codziennym i jak najbardziej są dopuszczalne, z czego korzysta wiele młodych par.

Często mylimy dwa pojęcia takie jak miłość z pożądaniem czy przyjaźnią. Bowiem miłość to bezwarunkowe oddanie się drugiej osobie, to jest nie tylko branie, a głównie dawanie czegoś od siebie, za co nie oczekujemy niczego w zamian. Jest to piękne uczucie, o które należy dbać każdego dnia.

Zanim jednak zechcemy zawrzeć związek małżeński warto udać się na kurs przedmałżeński, na którym te tematy są szeroko omawiane. Nauka przedmałżeńska jest od niedawna obowiązkowa, jeśli myślimy o ślubie kościelnym, gdyż księża w ten sposób chcą uchronić młodych przed pomyłkami, jak również mają na celu naświetlenie im tego, co ich czeka podczas wspólnego życia.

Związek ten jest zbudowany nie tylko na szczęściu, ale głównie na szeregu zmartwień i problemów, z którymi często młodzi małżonkowie nie potrafią sobie poradzić, co kończy się zwykle rozwodem czy separacją, na tym jednak najbardziej muszą cierpieć niewinne i nieświadome całej sytuacji małe dzieci, jak również te większe, które wówczas zaczynają się buntować przeciwko każdemu. Dlatego właśnie nauka przedmałżeńska nie powinna być karą, jedynie wskazówką na lepsze pożycie przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *